koučing pre športovcov

Neustále zlepšovanie športových výsledkov a svetových rekordov kladie čoraz väčší dôraz na hľadanie nových ciest zvyšovania efektívnej prípravy športovcov. S rastom fyzického zaťaženia vzrastajú i nároky na mentálnu odolnosť.

Stále častejšie sa stretávajú rovnocenní športoví súperi s takmer totožnými fyzickými dispozíciami. Čím je teda zapríčinené, že niektorí sa stávajú víťazmi a iní končia v poli porazených?

Rozdiel medzi víťazstvom a prehrou je ukrytý vo Vašej mysli športovca.

Mojou úlohou kouča je pomôcť Vám odstrániť vnútorné prekážky, ktoré Vám bránia podať skvelý výkon. 

V čom Vám koučing so mnou pomôže a čoho sa zbavíte?

  • Zvýšime Vaše sebavedomie a posilníme silné osobnostné stránky Podhodnotené vlastné schopnosti Vám bránia v súťaži dosiahnuť výkon, ktorý bežne dosahujete v tréningoch.
  • Odstránime Vašu nesústredenosť – schopnosť koncentrácie výrazne ovplyvňuje Váš úspech, alebo neúspech.
  • Naučím Vás zvládať stres – udržať napätie v takej hladine, aby na Vás pôsobilo stimulujúco.
  • Vybalansujeme Vašu motiváciu – sú obdobia, kedy si dávate otázky „Prečo mám stále vynakladať nesmierne úsilie? Načo je to dobré?“ Trénujete akoby „zo zotrvačnosti“ a výkon klesá. Alebo naopak sú situácie, kedy ste ako športovovec premotivovaný, v dôsledku čoho je vo Vašom výkone veľa technických chýb, nedokážete analyzovať situáciu, máte nadmieru agresivity. Spolu tieto situácie zvládneme prekonať.

Pre koho je športový koučing? Pre Vás ako profesionálneho športovca alebo človeka, ktorý si chce zlepšiť výkonnosť pri športovom koníčku.

Ako dlho trvá? Podľa dohody s Vami – najlepšie výsledky s klientmi dosahujem pri sérii 12 hodinových stretnutí, s frekvenciou 1 x týždenne.

Kde koučing prebieha?  V pohodlí Vaši priestorov alebo v prírode či na športovisku, kde sa cítite príjemne a uvoľnene. Po úvodnom stretnutí je možné sa dohodnúť i na koučovaní online. Túto možnosť využívajú najmä športovci pôsobiaci v zahraničných kluboch.